تولد رضوان

  وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ  (آل عمران ۱۷۴)
  و از رضای خدا، پیروی کردند، و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است

   نیمه‌شب هجدهم مهر ماه هزار و سیصد ونود شش، ساعت از یک بامداد گذشته است  از شیشه‌ی پنجره به آسمان می‌نگرم و به آرمانی که سال‌ها آرزوی آن را در سر می‌پروراندم، می‌اندیشم. عصر روز گذشته بود که برنامه‌نویس از پایان کار سایت خبر داد. پایگاهی اینترنتی که بناست تا اندیشه‌هایی را بگستراند و بستری برای کشف خدا در جهان یک فرد در اختیار او بگذارد.

   

  درست حدود یکسال پیش بود که پس از خواندن سوره‌ی «یوسف» بذر اندیشه‌ای در ذهنم کاشته شد و پس از آن رخ‌دادهای گوناگونی که  یکی پس از دیگری به وقوع می‌پیوست که به نوعی با یکدیگر مرتبط بودند، گویی نیروی هدایتگر ناخواسته مرا به این مسیر سوق می‌دهد،  نیرویی عجیب که در هر لحظه با اتکاء به آن می‌توان به بهترین و آسان‌ترین راه دست یافت.

   

  از روز گذشته تا  امشب کشمکش درونی و بازی فکری گزینش نامی درخور محور فعالیت سایت، ذهن مرا مشغول به خود کرده است اما همچنان نام مناسبی برای آن نمی‌یابم. رایانه‌ را را روشن می‌کنم و آغازگر جستجو
  ساعتی گذشت، برآبند کلی آنچه دیده می‌شد به این گونه بود که در حوزه‌ی کاری روانشناسی موفقیت چه در ایران و چه در خارج بیشتر نام‌های گزینش شده همنام ایده‌پرداز و یا سخنرانش بود.

   

  اما من رویکرد ویژه‌ای برای پایگاه اینترنتی خود در نظر گرفته‌ام و آرمانی که برای آن دیده‌ام در سطحی بالاتر از نمونه‌های مشابه تعریف شده است و ماهیّت نام آن نیز می‌بایست از جنس کلام خدا انتخاب شود چرا که تمام مسیری که مرا تا به ابنجا رهنمون کرده  ویژه و منحصر به فرد است بنابراین نام آن نیز می‌بایست ویژه و البته متناسب باشد.

   

  با کلمه‌ی «quran» جستجو را آغاز می‌کنم در ابتدا با واژه‌هایی که دارای پسوند و پیشوند قرآن است مواجه می‌شوم اما من می‌خواهم تا به نوعی با ترکیب کلمات "قرآن" و "موفقیت" و "نام خودم" و " قانون جذب" نام دامین را انتخاب کنم. از سویی انتخاب نام‌های یک کلمه‌ای برای سایت اندکی سخت است زیرا بیشتر آن‌ها به ثبت رسیده‌اند.

   

  نام‍های گوناگونی به ذهنم خطور می‌کند اندک زمانی می‌گذرد و من  ذهن خود را از واژه‌ها و کلمات خالی کرده‌ام و به ندای درون خود گوش می‌کنم و لحظه‌ای بعد تصمیم می‌گیرم برای انتخاب نام به نوعی از خداوند کمک بگیرم "ایاک نستعین"

   

  به این ترتیب ادامه‌ی جستجو را به سایت‌های قرآنی محدود کرده و اندکی بعد با یک سایت "استخاره آنلاین" روبه‌رو می‌شوم وارد آن سایت شده و استخاره می‌کنم :

   

  فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ ﴿۱۷۴ آل عمران ﴾

   

  جواب استخاره : بسیار خیر و  پربرکت است

   

  آیه  ۱۷۴ سوره آل عمران

   

  به همین جهت، آنها با نعمت و فضل پروردگارشان، بازگشتند؛ در حالی که هیچ ناراحتی به آنان نرسید؛ و از رضای خدا، پیروی کردند؛ و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است.

  وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ  (آل عمران ۱۷۴)
  و از رضای خدا، پیروی کردند، و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است

   

  به سرعت سامانه‌ی جستجو و ثبت دامنه را باز کردم و کلمه‌ی"Rezvan" رو استعلام کردم. در میان همه‌ی پسوند‌ها تنها «Rezvan.org» آزاد و قابل ثبت است  با کمک پروردگار در راستای نشر هرچه بیشتر  یکتاپرستی و بازشناسی بهتر مفاهیم کتاب مقدس قرآن، رهیافت‌های موفقیت و ترسیم درست راه رسیدن به تمام آنچه که انسان‌ها خواهان آن هستند این دامنه مورد ثبت قرار گرفت. ( «Org» سرنام واژه‌ی «Organizations» به معني سازمان ‌، تشكيلات‌ است و معمولاْ مؤسسات و سازمان‌هاي غيرانتفاعي كه بیشتر فعاليت غير تجاري (يا حتی تجاری) دارند از آن استفاده می‌کنند.)

   

  هدف از سازمان و تشکل «رضوان» اشاعه یکتاپرستی و تشریح قوانین حاکم بر این جهان هستی مطابق این کتاب آسمانی است که در آن قوانین و نظامات حاکم بر جهان به طور کامل گفته شده است. با استفاده از این کتاب خواهیم توانست به رابطه‌ی علیّتی بسیاری از وقایعی که در اطراف ما رخ می‌دهد پی ببریم. با تعالیم این کتاب خواهیم توانست آینده خود را به طور صد در صدی مطابق خواسته خود رقم بزنیم و بتوانیم به رویاهای خود دست پیدا کنیم. راه رسیدن به رویاها ! و راه رسیدن به هر آن چه که هر شخصی در هر مقیاسی به دنبال آن باشد.

  وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ  (آل عمران ۱۷۴)
  و از رضای خدا، پیروی کردند، و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است

   

  دیدگاه‌ها  

  # عنوان تستآرش کماندار ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۲۱:۰۴
  این یک نظر تست است
  پاسخ دادن | گزارش به مدیر
  # عنوان تستاحسان نیکی ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۲۱:۰۵
  نمونه تست پاسخ دادن به نظر شخص دیگر
  پاسخ دادن | گزارش به مدیر

  نوشتن دیدگاه

  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

رضوان

سایت  رضوان با  هدف اشاعه یکتاپرستی  و  ایجاد نگرش متفاوت نسبت به قرآن این کتاب آسمانی تاسیس گردیده است تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه رضوان می‌باشد 

قرآن

کتاب قرآن

کتاب روی طاقچه نیست

خواندن قرآن

برای شادی ارواح و مردگان نیست 

کتاب قرآن

برای خواندن با صدای زیبا و یک نفس جهت شرکت در مسابقه نیست 

کتاب قرآن

کتاب قوانین حاکم بر جهان هستی است، کتاب قرآن راه رسیدن به خواسته ها

و رویاهاست

پیامبر أُمّى ما

پیامبر عظیم الشأن‌مان أُمّى‌ست
آن حضرت برای رسیدن به نقطه‌ای که سبب انزال قرآن بشود در هیچ مکتبی درس نخوانده است و تنها وجودش را از غیر، خالی نموده است
بیائید باور کنیم که درک قرآن حتی برای امی‌ها نیز میسر است
کافی است قدم در جای پای پیامبر بگذاریم